تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

  پارکینگ عمومی یا مجتمع تجاری؟!!.....مسئله این است!!
  محمدنیا
   پروژه ساختمانی شهرداری در جنب میدان انقلاب دیگر به یک پدیده ای کسالت آور در مقابل دیدگان هزاران شهروندی تبدیل می شود که هر روزه یا از کنار این قتلگاه بودجه! می گذرند، یا آثار شوم این پدیده نامیمون را در کوچه و برزن خود با انباشت زباله و نابودی فضای سبز و مبلمان شهری احساس می کنند....
  اگر تقویم و وعده های مسولین شهرداری را کنار هم بگذاریم این پروژه باید تا کنون افتتاح میشد !! ولی کیست که نداند تا به سرانجام رسیدن این سیاهچاله شهرداری تاریخ، ورق ها خواهد خورد!!
  یادمان نمیرود آقایان با چه ذوق و شوقی از این پروژه تجاری و توجیه اقتصادی آن سخن ها می گفتند....
  و یادمان هست ....، دیری نپایید جهت توجیه و فریب افکار عمومی صورت مسئله را کمی عوض کردند و گفتند: "مجتمع تجاری و پارکینگ عمومی"!!...کمی زمان که جلوتر رفت، جهت افزایش غلظت خدمت رسانی خود!  فرمودند : "پارکینگ عمومی که چند مغازه تجاری هم دارد"!!
  حتی آن مغازه های تجاری را  پیشفروش هم کردند!! ولی دریغ از فروش حتی یک باب!!...
  آری! مدیران نابغه شهرداری که گاها جایزه ملی مدیریت نیز دریافت کرده اند، در محاسبات خود اندکی تفکر نکردند که اصولا کسی حاضر می شود در پارکینگ عمومی مغازه تجاری بخرد؟؟..آن هم با این قیمت های نجومی!! معلوم بود پروژه فروش  مغازه در پارکینگ به جایی نخواهد رسید!..... نقطه سر خط.
  تاکتیک عوض می شود!!
  اکنون دوباره شهروندان منتظر مانوری دوباره از مدیران شهرداری خواهند بود تا دوباره پروژه خودشان را یک پروژه تجاری بنامند و برگردند به شوق اولیه!! برای فروش بیشتر!! و سودی سر شار!!..
  و باز همان سوال اولیه از سوی افکار عمومی که: "چرا شهرداری به جای تشویق و ترغیب بخش خصوصی خودش با منابع مالی محدود وارد میدان بساز و بفروش  و دلالی می شود و کار خودش را "خدماتی" جا می زند"؟؟!!
  و این بازی پارکینگ بود یا مجتمع تجاری ادامه خواهد داشت!
  محتملا! این شب ها مدیران شهرداری خواب فروش مجتمع تجاری را می بینند!! تا شاید در پی فروش مجتمع،  اندوخته مالی کسب کنند و سپس به پیاده رو های شهر و خیابانهای شهر برگردند.... 
   
  اما افسوس و صد افسوس!
  .... این خواب های آشفته آقایان چنان ضربه مهلکی به وضعیت شهری زده که جبران آن  منابع مالی فراوان و زمان  و نیروی زیادی می طلبد.....، از تک تک موزاییک های پیاده روهای این شهر، تا وجب به وجب خیابان ها و چمن ها و گل ها و گلبوته ها تا پله به پله پله های شیرکوه، شهرداری  را فریاد می زنند!!....آیا کسی پیدا خواهد شد صدای مظلومیت این شهر رابشنود؟؟

  این مطلب تا کنون 45 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : شهرداری ,تجاری ,عمومی ,پارکینگ ,پروژه ,مجتمع ,پارکینگ عمومی ,مجتمع تجاری ,مدیران شهرداری ,مغازه تجاری ,افکار عمومی ,

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 31 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر